Hard Disk Verilerini Kurtarma 2020 Güncel

Hard Disk Verilerini Kurtarma 2020 Güncel

Çağımızın gereksinimlerinden  depolama aygıtı harddiskler’de veri kayıplarının oluşma  oranı %80 civarındadır. Çarpma –  Silinme – Virüs Bulaşması – Kopyala Yapıştır (ctrl +v | ctrl+v ) gibi birçok etkenden dolayı veri kayıpları oluşmaktadır.
Günümüzde teknoloji her ne kadar ilerlesede basit hatalar sonucu veri kayıpları önemli boyutlara ulaşmıştır.
Veri Kayıplarında Yapmamız Gereken İlk Şey Veri Kaybının Nedenini Öğrenmek ve Ona Göre Müdahale Etmektir.
Örneğin Ses Gelen Hard diskinizi fazla açmaya zorlamayın bu verilerin daha fazla zarar görmesine ve kurtarılma olasılığının düşmesine neden olmaktadır. Ses gelen hard disklerde genelde kafa atma problemleri mevcuttur buda verinin tabakadan açılıp alınması olasılığını arttırır.
Virüs Bulaşması Sonucu Veri Kaybı Yaşadıysanız Yazılımsal Olarak Kurtarılma Olasılığı Fazladır.
Virüs Bulaşması Sonucu Verilen Hatalardan Bahsedecek Olursak; Değişik Dosya Uzantısı, Açılmama Problemi, Ani Veri Silinmesi,Dosyanın Şifrelenmesi gibi daha birçok problem oluşmaktadır.
Olasılıklar kapsamında virüs bulaşması sonucu zarar gören verilerinizi korumanın  en iyi yolu bilgisayarınızın veya hard diskinizin internet bağlantısını kesmektir.(Çünkü verileriniz  kopyalanıp siliniyor veya şifreleniyor olabilir.)
Kopyala yapıştır veya kes yapıştır ile alakalı sorunlar  veri kurtarmada en çok karşılaşılan problemlerin başında gelmektedir. Yetersiz depolama alanı olan disklerde veya elektrik kesintilerinde bu problem kaçınılmaz olmaktadır.Yapmanız gereken en önemli müdahale ücretsiz veri kurtarma programlarını itibar etmemenizdir. Programlar eski verilerin listesini size göstersede kurtarma olasılığı çok düşüktür.Ücretsiz free programlar diğer zarar görmemiş verilerinizide silebilir veya şifreleyebilir.

Harici  Hard Disklerde Yaşanan Veri Kayıpları

  • Hard Disk Biçimlendirme Hatası
  • Hard Diski Bilgisayar Görmemesi
  • Hard Diskten Ses Gelmesi
  • Hard Diskin İçeriğinin Boş Olması
  • Hard Diskten Veri Silinmesi

Hard Disklerde Kurtarabildiğimiz Dosyalar

Resim ve Fotoğraf Dosyaları (jpeg-png-gif-raw v.b.)
Ofis Dosyalar (Word-Exel-Wordpad v.b.)
Muhasebe Programları – Tasarım Programları – Kodlama Programları – Animasyon Programları –Ofis
Programları.

Kısaca Hard Diskinize Yazılmış Tüm Verilinizin Kurtarılma Olasılığı Mevcuttur.

Veri Kurtarma Fiyatları
Veri kurtarma ücretleri  veri kaybı yaşadığınız cihaz, veri boyutu ve veri kaybının nedenine göre değişmektedir.Ses gelen ve donanımsal müdahale gerektiren harddiskler’de  veri kurtarma ücretleri yazılımsal hatalara göre daha yüksektir.

Hard Disk Veri Kurtarmada Başarı Oranı Nedir?
Bilgisayarlara  Bağlı Harddiskler’de Darbeye Dayalı Veri Kayıpları Diğer Hard Disklere Göre Daha Düşüktür.Genelde Arıza ve Yazılımsal Sorunlar Nedeniyle Veri Kayıpları Yaşanmaktadır.
Notebook ve Harici Hard Disklerde Veri Kayıpları Darbe, Düşme ve Sıvı Madde Temasından Dolayı Yaşanmaktadır.Buda veriye ulaşmayız zorlaştırmaktadır.
Notebook Veri Kurtarma İşleminde Darbeye Bağlı Durumlarda   Hard Disk Çıkarılarak Müdahale Edilir.
Harici Hard Disklerde Yaşanan Veri Kayıpları Darbeye Bağlı Değilse Yazılımsal Olarak Müdahele Edilir ve Kurtarılır. Başarı Oranı Yazılımsal İse Kurtarma Olasılığı Diğer Problemlere Göre Daha Fazladır.
Masaüstü Bilgisayar Veri Kurtarma İşlemlerinden Harddiskin Profesyonel Şekilde Sökülmesi Gerekmektedir.

Tüm Veri Kayıplarında Firmamızdan Destek Alabilirsiniz

  • çıkarılabilir bir sürücü nasıl kurtarılır

Etiketler: , ,
Hemen Arayın