Veri Kurtarma Maliyetleri – Ücretleri

Veri kaybı yaşayanların merak ettiği soruların başında veri kurtarma maliyetleri gelmektedir.

Kaybolan veya silinen yazılımsal veri kurtarma maliyetleri ile arıza sonucu oluşmuş veri kurtarma maliyetleri arasında farklı ücret tarifesi uyguılanmaktadır.

Harddisklerde oluşan arıza ve darbe sonucu veri kayıplarında donör disk kullanımı, laboratuvar ortamı ve diğer etkenler maliyetlerin artmasına sebebiyet vermektedir.

Yazılımsal olarak  silinen veya kaybolan verilerde veri kurtarma fiyatı verinin boyutuna göre hesaplanır.
Kazara silinen verilerin kurtarılması donanımsal veri kayıplarına göre  daha elverişlidir.

Yazılımsal veri kayıplarının minumum fiyatı 300 tl civarında başlamakta boyutuna ve verinin taranmasına göre farklılık göstermektedir.

Format sonra kaybolan veya ulaşılamayan verilerde yazılımsal sorunlar arasında gözetilir.

Hardisk ve USB bellek arızası ve sıvı kaybı gibi durumlarda  fiyatlar 500 tl civarında başlamakta ve diskin ulaşılamazlığı ve boyutuna göre değişmektedir.

Veri Kayıplarında Kurtarılma Olasılığı Nedir.

Yaşanan Veri Kayıplarında  Kurtarılma Olasılığı %90 Civarındadır. Önemli Olan Burada Verilerin Kurtarılmasının  Yanı Sıra Çıkan Masrafların Chek Edilmesidir. Kısaca Veri Kurtarma İşlemi Yapılacak Cihaza Donör Disk ve Tarama Maliyeti Belirlenir Veri Kaybı Yaşayan Kişilere Bu Maliyet Bildirilir Onaylanırsa Dosya Taramasından Sonra Klasörler Belirtilerek Kurtarma İşlemi Tamamlanır.

Format Sonrası Veri Kurtarma

Format sonrası veri kurtarmada formatın ne için atıldığı önemlidir harddisk arızası sonucu format atılmışsa veri kurtarma işlemi daha detaylı şekilde yapılmaktadır.

Virüs Sonucu Silinen Verileri Kurtarma

Bilgisayarınıza bulaşan virüs nedeniyle verilerin kurtarılma işlemi virüsün verdiği zarara göre değerlendirilir örneğin tüm dosyalar şifrelendiyse veri kurtarma işlemi olağandan daha fazla çaba istemektedir.

Kazayla Silinen Dosyaların Kurtarılması.

Shift+delete kombinasyonu ile verileriniz sildiyseniz geri dönüşüm kutusuna gitmeden tamamen silmiş siniz demektir.Burada veri kurtarma  işlemi uzman kişiler ve deneyimli programlar aracılığı ile yapılmalıdır.İnternet üzerinde tavsiye programlar genelde denenmemiş olduğu gibi cihazınıza zarar verebilir.

  • https://www 4mverikurtarma com/veri-kurtarma-maliyetleri-ucretleri html
  • harddisk bilgi kurtarma fiyatları
  • slot makineleri ile olasılık
  • Veri kurtarma işlemi ücretli mi

Etiketler: ,
Hemen Arayın